پی آر پی

پی آر پی

پی آر پی prp چیست؟

پی آر پی مخفف کلمه platelet rich plasma است (پلاسمای غنی از پلاکت). در سال‌های اخیر پزشکان دریافتند که بدن قادر به ترمیم خود می‌باشد. در تکنیک prp در واقع از فاکتور رشد دلبی خود بدن استفاده می‌شود. همانطور که قبلا گفته شد علاوه بر هایفو، پی آر پی هم در درمان جوانسازی بسیار موثر است.

پلاسما چیست؟

پلاسما قسمت مایع خون ماست و از آب و پروتئین تشکیل شده است، یک بستر برای گلبول‌های قرمز و سفید و پلاکت‌های خون به شمار می‌رود.

پلاکت چیست؟

پلاکت‌ها که در واقع ترومبوسیت هم نامیده می‌شوند. سلول‌های خونی هستند که باعث ایجاد لخته خون و سایر عملکردهای رشد برای ترمیم می‌شوند.

تزریق prp چگونه است؟

در درمان با پی آر پی پلاکت غلیظ شده‌ی فرد جهت تسریع ترمیم و جوانسازی به کار می‌رود.

درمان موثر ریزش مو

درمان با پی آر پی در ریزش مو موثر است. به این جهت که هم باعث کاهش ریزش مو و هم باعث رویش موهای جدید می‌شود. همچنین در تحریک رویش موها بعد از کاشت مو نیز موثر است.

جوانسازی سریع پوست

prp مانند لیفت با نخ و یا هایفو از درمان‌های جوانسازی پوست می‌باشد. که به عنوان درمان کمکی برای جوانسازی پوست می‌باشد. در این قسمت مراحل انجام پی آر پی توضیح داده شده است.

مراحل انجام prp به چه صورتی است؟

  • نمونه خون شما گرفته می‌شود ومقدار خون گرفته شده بسته به محلی دارد که قرار است پی آر پی آنجا تزریق شود.
  • خون گرفته شده توسط کیت‌های خاص و سانتریفیوژ بررسی می‌شود و جوانسازی انجام می‌گیرد.
  • پلاسمای جدا شده توسط تکنسین آماده و تزریق می‌شود.

بعد از prp روند ترمیم یا رشد تحریک می‌شود و به این دلیل نتایج آن فوری نیست و مشاهده تغییرات ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد.

با ما همراه باشید در کلینیک زیبایی پوست و مو دکتر افسانه عهد نو

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

04133330003